Türkiye, terörle mücadelede dişe diş politika izliyor. Aslında olması gereken bu. Türkiye'nin dağlık bölgelerinde silahlı teröristler Türk askerleriyle çatışırken, şehirli teröristler siyasette ve diğer mesleklerde aktif rol oynamaktadır.

Özellikle şehirli teröristlerinin çıkarlarını "hukuk" alanına gösterdikleri ilgi üzerinden değerlendirmek gerekiyor.  Açıkçası Türk halkı yıllardır terörle mücadele konusunda nasıl bir tutum sergiliyor diye soracak olursak Asıl amacı yıldırmak, korkutmak olup bu gayeyle siyasi hedeflerini yerine getirmeye çalışan insan topluluğundan "terörden" korkmuyoruz.

Bugün doğu bölgesinde PKK terör örgütü, Türkiye'ye ait topraklar üzerinde Kürdistan devleti kurmayı hedeflediklerini söyledi. Onlara göre binlerce askeri öldürmek, devletin huzurunu bozmak, çocukların oyuncaklarını alıp onlara silah vermek, yeri geldiğinde kadın ve kız çocuklarına et parçası muamelesi yapmak bir "bağımsızlık mücadelesi"dir.

Baktığımız zaman teröristlerin kafasını kesmek aslında bir noktada etkili bir yöntem. PKK elebaşı ve PKK terör örgütü destekçisinin cezaevinde beslenmesi mazur görülemez. Binlerce insanı katleden suçlulara insan haklarından bahsetme lüksünde bulunulamaz.

Gayrimeşru yollarla hak aramak, egemenliğin bütünlüğünü bozmak, toplumu parçalamak affedilmez. 2007'de kaldırılan idam cezasının terör örgütlerine ve tecavüz suçlarına da getirilmesi gerekiyor.