Talas Belediyesi tarafından sivri sineklere karşı ilaçlama çalışmaları başlatıldı. Yaz aylarının en önemli problemi olan sivri sineklere karşı erken önlem alan belediye personeli ilçenin dört bir yanında ilaçlama işlemini gerçekleştiriyor. Özel olarak üre

Başkan Gülsoy’dan Mevlid Kandili mesajı Başkan Gülsoy’dan Mevlid Kandili mesajı

Talas Belediyesi tarafından sivri sineklere karşı ilaçlama çalışmaları başlatıldı. Yaz aylarının en önemli problemi olan sivri sineklere karşı erken önlem alan belediye personeli ilçenin dört bir yanında ilaçlama işlemini gerçekleştiriyor. Özel olarak üretilen ilaçların kullanıldığı işlem doğadaki bitkilere ve çevreye zarar vermiyor. Sineklenmelere karşı dere yatakları ve mağaralarda da temizlik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.


Kış mevsimin etkisini kaybetmesiyle birlikte Talas Belediyesi’nde yaz hazırlıkları başladı. Bu kapsamda başlatılan çalışma ile yaz mevsiminde büyük sıkıntılara neden olan sivrisineklere ve diğer haşerata karşı larva döneminde ilaçlama uygulaması yapılıyor. 


‘Larvatis Biyosidal İlaçlama’ yöntemiyle kış uykusunda olan sivrisinekler ve bunların yumurta bıraktığı alanlarda yapılan ilaçlama ile yazın oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi hedefleniyor. 
Uygulama kapsamında metruk alanlar, mağaralar, çöp boşaltım alanları, gübrelikler, dere yatakları ve mazgallarda doğaya zarar vermeyen özel kimyasallarla ilaçlama gerçekleştiriliyor. Sivrisineklerin büyüyüp yayılmasının önüne geçecek olan ilaçlama çalışmalarına periyodik olarak devam ediliyor. 


VATANDAŞLAR MEMNUN


Uygulamadan memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, yaz aylarını halkın daha huzurlu geçirmeleri için yaptıkları çalışmalardan dolayı Talas Belediyesi’ne teşekkür etti.