Corona virüs sebebi ile okullar 13 Marttan itibaren tatil edildi. Üniversiteler ise 3 hafta tatil edildi. Peki çalışan annelere idari izin verilecek mi? sorusu akılara geldi. Kamu kurum ve kuruluşlar tarafından çalışan annelere idari izin verilecek mi?

Corona virüs sebebi ile okullar 13 Marttan itibaren tatil edildi. Üniversiteler ise 3 hafta  tatil edildi. Peki çalışan annelere idari izin verilecek mi?  sorusu akılara geldi. Kamu kurum ve kuruluşlar tarafından çalışan annelere idari izin verilecek mi?  Çocuklara kim bakacak?

Türkiye'de ilk korona virüsü vakasının görülmesinin ardından okullar tatil olacak mı, maçlar ertelenecek mi soruları merak konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde ''Korona Virüs Toplantısı'' yapıldı. 4.5 saat süren toplantının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamalarda bulundu. İlk, orta ve liselerde eğitime 16 Mart'a kadar ara verildiği, Süper Lig maçlarının seyircisiz oynanayacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantı yapıldı.

SAĞLIK BAKANI SUNUM YAPTI

Toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse ilişkin detaylı sunum yaptı ve alınacak tedbirleri hatırlattı. Toplantı salonunda çekilen fotoğraflarda Sağlık Bakanı Koca'nın önünde, koronavirüsle ilgili hazırlanan sunum kartlarının olduğu görüldü.

5 SAAT SÜRDÜ

Sıcak hava balonu kazası: Ölü ve yaralılar var Sıcak hava balonu kazası: Ölü ve yaralılar var

Zirve, 5 saat sürdü.

ALINAN KARARLAR

Toplantının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamalarda bulundu.

ARAR TATİL TARİHİ ÖNE ÇEKİLDİ

İbrahim Kalın'ın açıklamalarından satır başları;

"İlk, orta ve liseler, 16 Mart itibarıyla bir hafta tatil edilecek.

Vatandaşlarımızın aktif rol oynamaları, rehavete ve paniğe kapılmadan yapılan resmi açıklamaları dinlemek ve tavsiyeleri titiz bir şekilde uygulamak suretiyle bu süreci atlatmamız büyük önem arz ediyor.