Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekimliği görevine, Dr. Öğretim Üyesi Yakup Çetinkaya'nın görevden ayrılmasının ardından, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Doğan atanmıştır.

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Doğan Oldu

Dr. Mustafa Doğan, önceki dönemde yılın hekimi seçilmiş ve Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Osmaniye merkez, Kırıkhan, İskenderun ve Hatay'da yaptığı özverili çalışmalarıyla takdir toplamıştır. Ayrıca deprem sürecinde Hatay Adli Tıp Grup Başkanlığı ve daha önce Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

Dr. Yakup Çetinkaya ise Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevini yaklaşık üç yıldır sürdürmekteydi. Görev süresinin sona ermesiyle bir veda açıklaması yaparak, devletine ve milletine hizmet etme azmiyle çalışmalarına devam edeceğini belirtmiştir. Özellikle Niğde'ye uzun yıllar hizmet edecek olan yeni hastane inşasına katkı sağlama hedefiyle çalışmıştır.

Bu süreçte sağlık bakanlığı, valiler, milletvekilleri, belediye başkanı, il sağlık müdürü ve hastane personeli gibi birçok kişiye teşekkür ederek ayrılan Dr. Çetinkaya, çalışma arkadaşlarına da minnet duygularını ifade etmiştir. Devamında da devlet ve millet hizmetini ön planda tutarak, yeni görevlerinde de aynı azimle çalışacağını belirtmiştir.