Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Böbrek Vakfı arasında 'Aşırı Tuz ve Şeker Tüketiminin Zararları İle Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme ve Hayat Tazı Önerileri Eğitimi’ Projesi iş birliği protokolü imzalandı. Bu protokol kapsamında, okullarda böbrek sağlığı ve genel sağlık konularında bilinçlendirme ve bilgilendirme eğitimleri verilecek.

Nipde İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliği Protokolü İmzaladı

Gönüllülük esasına göre, okullardaki personel, öğrenci ve velilere yönelik gerçekleştirilecek eğitimlerde aşırı şeker ve tuz tüketiminin insan sağlığına olan zararları, bu tüketimin yol açabileceği hastalıklar (örneğin şeker hastalığı ve yüksek tansiyon), hastalıklardan korunma yöntemleri, doğru beslenme alışkanlıkları ve sporun sağlıklı yaşam üzerindeki önemi gibi konular üzerinde durulacak.

Protokolün 2 yıllık süresince devam edecek olan eğitimler için ihtiyaç duyulan maddi kaynaklar ve basılı materyaller Türk Böbrek Vakfı tarafından temin edilecek. Bu iş birliğiyle, Niğde'deki eğitim kurumlarına yönelik sağlık bilincinin artırılması ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarının yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.