Kayseri’de bulunan Vakıf mühürlendi. Furkan Vakfı’nın Kayseri şubesi mühürlendi. Adana merkezli 3 ilde operasyon düzenlenen, kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı. 5 kişinin tutuklandığı Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın Kayseri şubesi mühürlendi.

Kasten adam öldürmeye teşebbüsten 2 kardeşe 9’ar yıl hapis cezası Kasten adam öldürmeye teşebbüsten 2 kardeşe 9’ar yıl hapis cezası

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 30 Ocak’ta Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na operasyon düzenlendi. ‘Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü kurma’ suçlamasıyla Adana merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyon da, kurucu başkan Alparslan Kuytul ile vakıf yöneticileri ve ‘hocalar’ olarak nitelenen kişilerin de aralarında bulunduğu 28 kişi ekipler tarafından göz altına alındı. Şüphelilerden Kuytul’un da bulunduğu toplam 5 kişi, tutuklandı. Kayseri’de de Gevhernesibe Mahallesi’ nde bulunan vakfın şubesi mühürlendi. Mühür üzerinde ‘İçişleri Bakanlığı’ nın 31.01.2018 tarihli yazılar ve Adana 6’ ıncı Hukuk Mahkemesi’nin 201866 kararına istinaden kapatılarak mühürlenmiştir ifadesine yer verilmiştir.

Vakfın Kayseri şubesine ait sosyal medya hesabından ise ‘Kayseri temsilciliğimiz de mühürlendi. Durmak mı, o da ne demek paylaşımı yapıldı. Yapılan bu operasyonların devam edileceği ve suçluların bir bir yakalanacağı öğrenildi.