“Milletin sorununa kör, sağır, dilsiz olan AKP iş yandaş zenginlerine verdiği söz olunca ülke gündeminde hiç önceliği olmamasına rağmen aceleyle Meclis gündemine kanun teklifi getiriyor”  diyen Ataş, “Aslında bu bile tek başına AKP'nin vatandaştan koptuğunun kanıtıdır. Seçimden sonra yapılabilecek bir düzenlemeyi bugün aceleyle Meclis’ten geçirmeye çalışması tek başına AKP'nin seçimi kaybedeceğini kabul etmesidir. AKP ülke varlıklarına batan geminin malları gözüyle bakmaktadır. Giderayak ‘Hangi yandaşımıza ne verebiliriz?’ derdine düşmüştür” diye konuştu.

Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşlara da seslenerek, “Milletimiz emin olsun, gecenin en karanlık anı şafağa en yakın andır. Güneşin doğuşuna çok az kaldı. Seçimde hukuksuzluk kaybedecek adalet kazanacak, istibdat kaybedecek hürriyet kazanacak, saray kaybedecek millet kazanacak” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te sıkıntıları gündeme taşımaya devam ediyor. Meclis’te görüşülen torba yasa teklifi üzerine parti grubu adına söz alan Ataş, söz konusu teklifle Özelleştirme Kanunu’ndan Doğal Gaz Piyasası Kanunu’na, İŞ-KUR’undan Sosyal Sigortalar Kanunu’na, OHAL İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkındaki KHK’den Elektrik Piyasası Kanunu’na kadar birbiriyle alakasız pek çok kanunda değişiklik öngörüldüğüne dikkat çekti.

MİLLETİN SORUNUNA KÖR, SAĞIR, DİLSİZ OLAN AKP İŞ YANDAŞ ZENGİNLERİNE VERDİĞİ SÖZ OLUNCA ACELEYLE MECLİS GÜNDEMİNE KANUN TEKLİFİ GETİRİYOR

Vatandaşın pek çok sorunu varken AKP iktidarının acelesi olmayan düzenlemeleri torba yasalarla Meclisin gündemine getirdiğini dile getiren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Milletin sorununa kör, sağır, dilsiz olan AKP iş yandaş zenginlerine verdiği söz olunca ülke gündeminde hiç önceliği olmamasına rağmen aceleyle Meclis gündemine kanun teklifi getirmektedir”  dedi.

AKP GİDERAYAK ‘HANGİ YANDAŞIMIZA NE VEREBİLİRİZ?’ DERDİNE DÜŞMÜŞTÜR

Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi: Örneğin, vatandaş yüksek enflasyondan geçinemez hâldeyken, memurundan işçisine milyonlarca vatandaş yoksulluk sınırının altında geçim mücadelesi verirken, milyonlarca işsiz genç iş beklerken iktidar Özelleştirme Kanunu'nda değişiklik yaparak özelleştirilen limanların sözleşmelerinin bitiş süresini uzatma peşindedir. Üstelik özelleştirilen limanlardan sözleşmesi en erken bitecek olanın bitiş yılı 2027’dir yani seçimden sonra dahi sözleşme süresinin bitmesine en az dört yıl kalan liman işletmeleri için AKP, 49 yıllığına sözleşme uzatılmasına dair bir kanun getirmekte ve sözleşmeyi uzatmayı düşünmektedir. Milletin sorununa kör, sağır, dilsiz olan AKP iş yandaş zenginlerine verdiği söz olunca ülke gündeminde hiç önceliği olmamasına rağmen aceleyle Meclis gündemine kanun teklifi getirmektedir. Aslında bu bile tek başına AKP'nin vatandaştan koptuğunun kanıtıdır. Seçimden sonra yapılabilecek bir düzenlemeyi bugün aceleyle Meclisten geçirmeye çalışması tek başına AKP'nin seçimi kaybedeceğini kabul etmesidir. AKP ülke varlıklarına batan geminin malları gözüyle bakmaktadır. Giderayak ‘Hangi yandaşımıza ne verebiliriz?’ derdine düşmüştür.

AKP YÜZÜNDEN BUGÜN BİR İŞÇİ, BİR MEMUR, BİR ORTA GELİRLİ ESNAF ORTA MODEL BİR ARABA ALMAYI BİLE HAYAL EDEMEZ DURUMA GELMİŞTİR

Görüşülen kanun teklifinde elektrik, şarj hizmetiyle ilgili düzenlemelerin yer aldığını söyleyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Özellikle elektrikli araçların dünyada yaygınlaşmasıyla beraber yasal altyapının hazırlanması gerekliliği doğmuştur , ancak AKP'nin 20 yıldır tek başına iktidarda olduğu ülkemizde tarihî zirvelere çıkan döviz kuru, 3 haneli enflasyon, verginin dahi vergisinin olması sonucu bugün bir işçi, bir memur, bir orta gelirli esnaf orta model bir araba almayı bile hayal edemez duruma gelmiştir” şeklinde konuştu.

KANUN TEKLİFİNDE VATANDAŞ YOK! BU KIŞ GÜNÜ DOĞAL GAZI KESİLEN 37.657 ABONE YOK, ÇİFTÇİ YOK!

“ Vatandaş araba alacağı zaman yüzde 220’lere kadar varan ÖTV'yi, bunun üzerine eklenen yüzde 18 KDV'yi, eğer banka kredisiyle alacaksa bir de onun faizini ödemek zorunda kalmaktadır. Yani, vatandaş, AKP'nin ülkeyi getirdiği durumda, arabanın değerinden çok vergi ve faiz ödemek zorunda kalmaktadır” diyen Milletvekili Dursun Ataş, “Kanun teklifinde otomobilde vergiyi azaltacak, vatandaşın yararına bir düzenleme var mı? Yok. Kanun teklifinde elektrikli otomobil alımını teşvik edecek bir düzenleme var mı? Yok. Kanun teklifinde bir yılda yüzde 184 zam gelen elektrik faturasına ilişkin bir düzenleme var mı? Yok. Kanun teklifinde bir yılda yüzde 164 zam gelen doğal gaz faturasına ilişkin bir düzenleme var mı? Yok. 2022 yılı içerisinde 3 kez zam yapılan ve bir yılda yüzde 142,5 artan tarımsal sulamada kullanılan elektrik tarifesine ilişkin çiftçiyi sevindirecek bir düzenleme var mı? Yok. Bu kış günü doğal gazı kesilen 37.657 abone için bir düzenleme var mı? Yok” dedi.

BU KANUN TEKLİFİNDE DE YİNE YANDAŞLAR VAR!

Meclis’te, “Peki bu kanun teklifinde ne var?” diye de soran İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Yine yandaş var, yine özelleştirme var, yine vergi var. Har vurup harman savurarak, yandaşlara dağıtarak boşalttıkları Hazinenin 493 milyar liraya çıkarılan borçlanma yetki artışı var, memurların sendika hakkının gasp edilmesi var” diye konuştu.

BU SEÇİMDE HUKUKSUZLUK KAYBEDECEK ADALET KAZANACAK, İSTİBDAT KAYBEDECEK HÜRRİYET KAZANACAK, SARAY KAYBEDECEK MİLLET KAZANACAK

Vatandaşın Seçimde AKP’ye gereken cevabı vereceğini de ifade eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Seçime kaldı 6 ay. Bu seçimde vatandaş da AKP'ye ‘Yok’ diyecek. Bu seçimde yandaşlar kaybedecek , vatandaş kazanacak. Bu seçimde cumhuriyetin tüm değerlerini satanlar kaybedecek cumhuriyetin değerlerine sadakatle bağlı olanlar kazanacak. Milleti vergilerle, zamlarla ezenler, ‘Milletin hizmetkârıyız’ diyerek gelip köle olarak görenler kaybedecek milletini velinimet görenler ise kazanacak. Bu seçimde rant kaybedecek, yolsuzluk kaybedecek, yoksulluk kaybedecek; refah kazanacak, huzur kazanacak, iyilik kazanacak. Bu seçimde hukuksuzluk kaybedecek adalet kazanacak, istibdat kaybedecek hürriyet kazanacak, saray kaybedecek millet kazanacak. Milletimiz emin olsun, gecenin en karanlık anı şafağa en yakın andır. Güneşin doğuşuna çok az kaldı” dedi.