Elitaş: "Yaklaşık 4 milyon 700 bin kişiye 5 bin TL’lik ikramiye hayırlı olsun" Elitaş: "Yaklaşık 4 milyon 700 bin kişiye 5 bin TL’lik ikramiye hayırlı olsun"

Kazım Yücel Ballı Villalar önünden yaptığı açıklamalarda; "Evet bugün de Talas ilçesindeyiz. Talas ilçemizin üç yıl önce ballı villa diye tabir edilen parsellerin tam yanındayız. Yavaş yavaş da inşaatlar yükselmeye başladı.Üç yıl önce neler olmuştu? Kamuoyuyla bunlar tekrar etmek istiyorum. Üç yıl önce biz belediye meclislerinde demiştik ki 221 parseli toplu satmayın, tek tek satış yapın. Çünkü tek tek daha fazla müşteri rağbet eder.Fiyatlar yukarı doğru gider. Belediye de daha yüksek rakama kamu kaynaklarını değerlendirmiş olur demiştik.Fakat belediye yetkilileri 221 parseli tek bir parsel gibi satış yaptı ve bir yer aldı.

 Toplam 221 parsele 22 milyon TL verdi.Yani bugünkü döviz karşılığı 70 milyon TL. Bugün internet sitelerine girdiğimizde ben şunları görüyorum. Burdaki tek bir parselin satış fiyatı 3 milyon 250, yaklaşık 4 milyon civarlarında. Bugün 221 parseli 3 yıl sonra satmış olsak yaklaşık 770 milyon TL belediyenin kazasına para girecek. 70 milyonu o dönem satışta duruyor diyelim.700 milyon ortada bir kayıp var. Bu kayıplar ne mi yapılabilir? Beş yıl boyunca Talas halkının ücretsiz ulaşımını sağlayabiliriz.  Beş yıl süreyle Talas halkına ücretsiz su verebiliriz. Yaklaşık beş yıl Talas halkından elektrik parası almayabilirdik. Tüm Talas halkımızın bir yıllık mutfak masrafını karşılayabilirdik. Talas'ta oturan 10 bin aileye bir yıl boyunca kira desteği verebilirdik. Veya bir değil iki değil tam on iki ay boyunca Talas'ta ki 10 bin emeklimize 5 bin TL'ye her ay destek verebiliriz." şeklinde konuştu