Melikgazi Belediyesi tarafından Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde başlatılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. 4 km’lik bir alanda gerçekleştirilen çalışmalar da içme suyu boruları, fiber alt yapı, doğalgaz alt yapısı ve yağmur su h

Kayserispor, bu sezon ligdeki 10. galibiyetini elde etti. Kayserispor, bu sezon ligdeki 10. galibiyetini elde etti.

Melikgazi Belediyesi tarafından Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde başlatılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. 4 km’lik bir alanda gerçekleştirilen çalışmalar da içme suyu boruları, fiber alt yapı, doğalgaz alt yapısı ve yağmur su hattı yenilendi. Fatih, Uzay ve Sırasöğütler Caddelerinde yol çalışmaları yapılıyor. Ayrıca, Yıldırım Beyazıt’a yeni Sağlık Ocağı ve Camii inşa edilecek.

Çalışmaları yerinde görerek bölgeyi inceleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bugün Yıldırım Beyazıt Mahallemizdeyiz. Burada büyük bir çalışma var. Yazın başından beri devam ediyordu. Burada KASKİ, Kayseri Gaz, KCETAŞ ve Türk Telekom gibi alt yapı kurumları çalışmalar yaptı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu alanda asbestli su borularının olduğu eski boruları vardı. Boruların tamamı değiştirildi ve kanserojen su borularından mahallemiz kurtulmuş oldu. Aynı zamanda yağmur suyu hattı, fiber alt yapı ve Kayseri Gaz’ın alt yapı faaliyetleri burada yapılıyor. Fatih, Uzay ve Sırasöğütler Caddesi gibi 4 km’lik bir hatta komple alt yapısı yapılmış ve asfaltlanmış olacak.” dedi.

Bölgedeki kentsel dönüşüm sürecinin devam ettiğini hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bu yol hattındaki yıkım işlemleri devam ediyor. Kanal boyundaki yolundaki genişleterek vatandaşların hizmetine sunmuş olacağız. Bu alanda gecekonduların yıkılmasıyla birlikte kaldırım ve park çalışmamızda olacak. Sağlık ocağı ve cami çalışmalarımız var. Mahallemizin ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetleri alt yapı kurumlarımızla birlikte tamamlamış olacağız. Hafta sonuna kadar da asfaltı serilmiş vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olur. Hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.