Kayseri ilinin Yahyalı ilçesinde dün yaşanan sel felaketinden sonra hasar tespit çalışmaları başladı. Yoğun yağmur yağışı nedeniyle Yahyalı'da yaşayan vatandaşlar tehlikeli anlar yaşadı.

Kayseri ilinin Yahyalı ilçesinde dün yaşanan sel felaketinden sonra hasar tespit çalışmaları başladı. Yoğun yağmur yağışı nedeniyle Yahyalı'da yaşayan vatandaşlar tehlikeli anlar yaşadı.  İşlettikleri pansiyonda mahsur kalan iki kişi itfaiye ekiplerinin uzatmış olduğu merdivenle kurtarıldı.

Kurtarma çalışmalarını dün olay yerinde takip eden Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, bölgede hasar tespit çalışmalarına bu gün başlamayı düşündüklerini ifade etti.

Kayseri 170 ülkeye mobilya ihracatı yapıyor Kayseri 170 ülkeye mobilya ihracatı yapıyor

 Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, "Dün şiddetli yağış nedeniyle bölgede sadece arama kurtarma çalışmaları yapıldı. Bu gün suların çekilmesini bekliyoruz. Yahyalı Belediyesi ve Kaymakamlık olarak bölgede hasar tespit çalışmaları yapacağız. Kaymakamlık ile birlikte mağdur olan vatandaşlarımız için ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız. Hasar tespit çalışması sonrasında mağdur olan vatandaşlarımızın ihtiyaçları vakıf toplantısında görüşülecek" diye konuştu.