Çataloluk Köyü Muhtarı İsmail Yıldırım, olayın önceki akşam 20.30 sıralarında gerçekleştiğini belirterek; "Teröristler Avlağa mezrası yakınlarında Veteriner Mikail Bozlağan'ın aracını durduruyor. Mikail'i öldürüp aracını gasp ediyorlar. Yolun kenarına şarampole sürüklüyorlar.

Babası oğlunu telefonla defalarca arıyor ancak telefon açılmayınca baba aramaya çıkıyor. Mikail'in babası aracıyla seyir halindeyken virajlı ve tehlikeli bir yer var. Oraya gelince mecburen yavaşlıyor. O sırada yolda kan izi görüyor. Baba kan izlerini takip ederek oğlunun cesedini buluyor" diye konuştu.

KAMERALARA TAKILMAMAK İÇİN ARAZİ YOLUNDAN GİTMİŞLER

Köylerinin Adana sınırındaki Toros dağlarına çok yakın olduğunu belirten Muhtar İsmail Yıldırım; "Biz Mikail'in aracını ormanda aradık ama bulamadık. Teröristler ormanlık alandan yürüyerek gelmişler. Bizim köyün kameralarında Mikail'in aracının girişi var ancak çıkışı yok. teröristler kameralara takılmamak için arazi yollarından gitmişler. Bizim köyümüz Torosların dibinde ormanlık ve dağlık bir alan.

Teröristler köye ormanını içinden yürüyerek gelmiş. Mikail olayın olduğu yere 7 kilometre uzaklıkta bulunan Bakırdağı nahiyesinde veterinerlik yapıyordu. Orada dükkanı vardı. Büyük ihtimalle oradan geliyordu. Teröristler yolunu kesin öldürüp aracını gasp etmişler. Sabahta Ankara'daki terör saldırısı oldu.

2 YILLIK EVLİ 4 AYLIK BEBEĞİ VARDI

Melik Mehmet Gazi kabri başında anıldı Melik Mehmet Gazi kabri başında anıldı

Veteriner Mikail Bozlağan'ın 2 yıl önce evlendiğini belirten Muhtar İsmail Yıldırım, "Mikail Bozlağan çalışkan ve yöre halkı tarafından sevilen biriydi.

Saat kaç olursa olsun köylünün hastalanan hayvanları için koşar gelirdi. Daha 2 yıl önce evlenmişti. 4 ay önce de oğlu olmuştu. Teröristlerin bu hain saldırısı hepimizi yasa boğdu" dedi.

0x0-son-dakika-sabah-yeni-detaylara-ulasti-ankaradaki-saldiriyi-boyle-gerceklestirmisler-veterineri-oldurup-1696152596317 (1)