Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın özel önem verdiği kültür, sanat faaliyetleri çerçevesinde Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Eyvan Sohbetleri farklı konuları gündemine alıyor.

Bu çerçevede Eyvan Sohbetleri programı Büyükşehir Belediyesi Milli Mücadele Müzesi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Odalar ve STK’ların da temsilcilerinin katıldığı programda, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zübeyir Saltuklu tarafından ‘Millî Mücadele’de Kayseri’ konusu işlendi.

Milli Mücadele dönemini anlatan Prof. Dr. Saltuklu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinden ve o dönemde Kayseri’nin de rolünden bahsetti.

Kayseri OSB yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri milletvekillerini Ankara’da ziyaret etti Kayseri OSB yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri milletvekillerini Ankara’da ziyaret etti

Eyvan Sohbetleri katılımcılardan tam not alırken, Prof. Dr. Saltuklu ve katılımcılar programın düzenlenmesinden dolayı Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.