Prof. Dr. Üstün Dökmen'in başörtüsü ile ilgili yaptığı açıklama tartışma yarattı. Psikolog ve psikiyatristlerin başörtülü olamayacağını belirten Dökmen, ''Başörtülü psikolog, başörtülü psikiyatrist, başörtülü PDR uzmanı olması meslek etiğine aykırıdır. Nötr olamazlar'' dedi.

Büyükşehir’in Selçuklu Uygarlığı Müzesi’nden ziyaretçilerine hatıra sikke Büyükşehir’in Selçuklu Uygarlığı Müzesi’nden ziyaretçilerine hatıra sikke

Armağan Çağlayan'ın Youtube programına katılan Prof. Dr. Üstün Dökmen yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.  Psikolog ve psikiyatristlerin terapi esnasında nötr olması gerektiğine dikkat çeken Üstün Dökmen, ''"Rehber öğretmenlerin çoğunluğu başörtülü. Söylediğim o şu. Tepki gösterildi bunlar temelsiz trol tepkileridir. Trol kendini saklayan, korkak, cesur olmayan, kafası çalışmayan kişilerdir. Söylediğim aynen şu, bir eczacı başörtülü olabilir, mimar olabilir, Milli Eğitim izin verdiği için öğretmen olabilir, hakim ve savcı benim alanım değil karışmıyorum. Fakat başörtülü psikolog, başörtülü psikiyatrist, başörtülü PDR uzmanı olması meslek etiğine aykırıdır. Nötr olamazlar."  ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Üstün Dökmen'in açıklamaları sosyal medya kullanıcıları arasında tartışma konusu oldu. Psikolog ve psikiyatrist tarafından Üstün Dökmen'in ifade ettiği ''meslek etiğine aykırı'' savunması kabul görmedi.