Kayseri'de Pozitif Genç İzcilik Spor Kulübü tarafından desteklenen Ufka Yolculuk 11 Bilgi ve Kültür Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Kayseri'de Ufka Yolculuk 11 Bilgi ve Kültür Yarışması'nda Ödüller Dağıtıldı

Okudukları kitaplarla kendilerini hem maddi hem de manevi yönden geliştiren yarışmacılar, ödüllerine de kavuştu. Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ödül töreni oldukça heyecanlı geçti. Ufka Yolculuk Kayseri Temsilcisi Hüseyin Bozlak, yaklaşık 7 ay süren yarışma sürecinin en güzel bölümüne geldiklerini belirtti. Bozlak, "İlkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorilerinde düzenlenen yarışmaya 20 bin 2 kişi katıldı. İlk 3’e girenlerle birlikte çeşitli kategorilerde dereceye giren 124 yarışmacımıza toplamda 102 bin TL ödül verdik. Ayrıca ödül törenine katılan 11 kişiye de kura ile çeşitli hediyeler verdik. Amacımız; okuyan, okuduğunu anlayan ve bunu hayatında uygulayan kitapsever bir nesil yetiştirmektir. Bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Tüm yarışmacılarımız, kitap okuyarak kendini geliştirmiştir. Yarışma süresince bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz," dedi.

Pozitif Genç İzcilik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Deveci de, kulüp olarak milli ve manevi değerlere sahip nesil yetiştirmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını söyledi. İzcilik faaliyetlerinin yanı sıra gençlik alanında da yaptıkları faaliyetlerle topluma katkıda bulunduklarını kaydeden Deveci, bu yarışmanın da gençlik çalışmaları kapsamında düzenlendiğini vurguladı. Törene katılan Kayseri İl Müftü Yardımcısı Cabir Çelik ise bu tür gençlik çalışmalarının birey ve toplum açısından önemine dikkat çekerek, 11 yıldır düzenlenen bu yarışmanın artık kurumsal hale geldiğini belirtti. Çelik, "Toplum olarak güzel örnek oluşturacak, ahlaki açıdan ileri, incinse de incitmeyecek insanlara ihtiyacımız var. Bu tür etkinlikler de bu yolda çok önemlidir," ifadelerini kullandı.

Kayseri Vali Yardımcısı Adnan Tezcan da, okuyan bir toplumun kendini geliştirebileceğini ifade ederek yarışmaya katılan ve kitap okuyan herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından çeşitli kategorilerde dereceye giren 124 yarışmacıya ödülleri verildi. Okullarda danışmanlık yapan öğretmenler de ödüllerini aldı. Yarışmanın maskotu ‘UFYO’ ise çocuklarla birlikte eğlenerek, katılımcılara neşeli vakitler yaşattı.

Editör: Osman Baytekin