1993 yılında Kayseri’de kurulan Turkuaz Seramik, sektördeki hızlı büyümesi ve üstün kaliteli ürünleri ile tanınan bir marka haline geldi. Özellikle sağlık gereçleri pazarına odaklanarak özel ürünler üreten firma, işlevsel ve estetik açıdan mükemmel tasarımlarıyla birçok ödül kazandı. Turkuaz Seramik; teknolojiyi yakından takip ederek ürünlerini sürekli olarak geliştirme ve ergonomik çözümler sunma konusundaki kararlılığıyla öne çıkmaktadır. Son ödül, Turkuaz Seramik’in Türk seramik sektöründeki liderliğini ve ihracattaki etkinliğini bir kez daha tescilledi. Bu ödüle layık görülmüş olmaktan büyük bir gurur ve sevinç duyduklarını belirten Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Emre Özkaya; Türkiye ekonomisine katkı sağlamak amacıyla gösterdikleri azim ve kararlılığı vurgulayarak şunları söyledi;

Başkan Gülsoy: “Ekim ayında 152 ülkeye 308 milyon 906 bin dolar ihracat yaptık” Başkan Gülsoy: “Ekim ayında 152 ülkeye 308 milyon 906 bin dolar ihracat yaptık”

"Bu ödül, Turkuaz Seramik’in uzun yıllardır süregelen başarılı çalışmalarının bir yansımasıdır. Biz her zaman daha iyisini yapma hedefiyle çalışıyoruz ve bu ödül, bu hedefimize doğru ilerlediğimizin bir kanıtıdır. Ülkemizin ihracat potansiyeline katkıda bulunmak için çalışmaya devam edeceğiz ve bu başarıyı değerli Turkuaz Ailesi ile paylaşmaktan büyük bir onur duyuyoruz."