Doğa Kolejinde şok etkisi yaratacak olay yaşandı. Cinsel istismar oldu fakat erkek öğrencilere yapıldı. Skandal yaratan olay Kayseri’ de Doğa Koleji’nde yaşandı.

 Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Çaybağları Mevkii’nde Eğitim hizmeti vermekte olan Özel Doğa Koleji’nde yaşandı. Tüm Türkiye’yi sarsan bu olay Doğa Koleji’ nde bir öğretmen tarafından yapıldı. Öğrencilerin yaşları 14 ila 16 arasında olan 17 erkek öğrencinin Basket Takımı’nın Hocası olan Cesur Yıldız öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

Her yerde aranıyordu, bazanın altında çıktı! Her yerde aranıyordu, bazanın altında çıktı!

 Şok etkisi yaratan olay, hocalarının cinsel istismarda bulunduğu öğrencilerin aileleri Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’ na yaptığı şikayetler üzerine gün yüzüne çıktı. Polise yapılan şikayetler üzerine önce göz altına alınan Doğa Koleji Basket Takımı’nın Hocası olan Cesur Yıldız, Kayseri Adliyesi’ nde çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine götürüldü.

 Polis ekipleri tarafından yakalanıp daha sonra mahkeme tarafından tutuklanan Basket Takımı Hocası Cesur Yıldız’ın daha önce hiç evlenmediği ve 51 yaşında olduğu öğrenildi. Cesur Yıldız’ın evine arama yapıldı. Küçük yaştaki öğrencilerine cinsel istismarda bulunan Cesur yıldız’ ın evinde yapılan aramalar sonucunda 6 ayrı yatak bulunduğu öğrenildi. Diğer yandan yaşanan taciz olayı ile ilgili geniş çaplı soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

 Mağdur olan öğrencilerin Çocuk İzlem Merkezi Adli Görüşme Odası’ nda ifadeleri alındı. Çocukların vermiş olduğu ifadeler herkes te şok etkisi yarattı ve aileleri sarsıldı. Soruşturmanın hala devam edildiği öğrenildi.