Takim koçluğunu Sevgi AKGÜL un yaptığı Genç Leventler takımı  Yepyeni Bir Tasarım Yapan Mucitler  ödülünü almaya hak kazanmislardir.

Okul müdürü Erdal KESGİN, amaçlarının çocukların yaratıcılıklarını ve bilimle gelişimlerini desteklemek olduğunu belirterek dereceye giren Genç Leventler Takımını tebrik etti.

Büyükşehir, kayak turizmine destek olacak eğitime başladı Büyükşehir, kayak turizmine destek olacak eğitime başladı

First Lego League Explore nedir?

Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Explore rekabetçi olmayan, el becerisi gerektiren, 6-10 yaş arası çocuklar için düzenlenen bir STEM programıdır. Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Explore her yıl yeni ve heyecanlı bir tema sunarak çocukların yaratıcılığını ateşler. En az 3, en fazla 6 çocuktan oluşan her takım özel LEGO Education Inspire Model (Yol Gösterici Model) ile gerçek dünya ile bağlantılı bu temayı keşfetmeye başlar. Bu modeli başlangıç olarak kullanarak kendi yeni modellerini LEGO parçalarıyla tasarlarlar. Çocuklar LEGO Education WeDo ile çalıştıkça temel mühendislik ve programlama becerilerini öğrenir ve öğrendikleri kavramları kendi modellerini hareket ettirmek için uygularlar.