Geçtiğimiz gün A Milli Takım’ın antrenmanında yaşananlar Türkiye’de büyük tepki çekmişti. Sosyal medyada gündem olan olaylarla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bir açıklama geldi. Açıklamayı Arda Güler’in de hiçbir şey yazmadan paylaşması dikkatlerden kaçmadı.

Arda Güler Paylaşımı Yorumsuz Bıraktı

TFF’nin paylaşımında "A Milli Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur. Antrenman öncesinde milli futbolcumuz Arda Güler’in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır. İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, milli futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir. Kalbi Türk Milli Takımı için atan sağduyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız" denildi.

Bu açıklamayı sosyal medya hesabından paylaşan Arda Güler, hiçbir yorum yapmadı. Bu durum ise genç yıldıza baskı yapıldığı yönünde yorumlandı. Arda’nın forma giyecekken çıkarılması kafalarda soru işareti oluştururken yapılan açıklama milyonlarca taraftarı tatmin etmedi.

Editör: Hakan Yılmaz