Akar ve Büyükkılıç’tan AK Parti Teşkilatı ile Tanışma toplantısında Akar ve Büyükkılıç’tan AK Parti Teşkilatı ile Tanışma toplantısında

Hayatını kaybeden İsmet Eraslan’ın cenazesi Kalem Kırdı Camiinde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kartal Asker Şehitliği’nde toprağa verildi. Cenaze törenine Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra, Kayseri milletvekilleri Murat Cahit Cıngı, Şaban Çopuroğlu, Garnizon Komutan Vekili Tuğg. Vedat Öncel, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri, Eraslan’ın ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Cenaze töreninde aileye başsağlığı ve sabır dileyen Vali Gökmen Çiçek, “Bir yıl önce onu dört yıldır tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmiştim. Bu süre zarfında tedavisi ile ilgili sürekli bilgiler aldım. Maalesef kahramanımızı kaybettik. Derin üzüntü içerisindeyiz. Kendisine Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum, milletimizin başı sağ olsun” dedi.