Haziran ayında da bankaların emekli promosyonu kampanyaları çerçevesinde 18.000 TL'ye kadar promosyon sunması bekleniyor. Temmuz ayında ise milyonlarca emekli maaşında artışa gidilecek. Söz konusu emekli maaş zammının netlik kazanmasının ardından promosyon ödemelerinin yükselmesi halinde bankalar bilgilendirmede bulunacaklar. Söz konusu emekli promosyonu fırsatları yakından takip edilirken, çalışanların maaş promosyonlarına ilişkin de her geçen gün yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Turk Lirasi Promosyon

26 Bin 250 TL Promosyon Anlaşması

Çalışanların maaş promosyonlarının belirlenebilmesi için ülke genelindeki kurumlar, belediyeler, müdürlükler, işyerleri, üniversiteler mayıs ayının son günlerinde bankalar ile görüşmeler gerçekleştiriyorlar. Bu çerçevede, Batman Belediyesi de 26.250 TL promosyon anlaşmasını duyurdu. Söz konusu promosyon anlaşmasına ilişkin belediyenin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda:

‘’Batman Belediyesi Personel A.Ş çalışanlarını kapsayan maaş promosyon sözleşmesi imzalandı.   Batman Belediyesi tarafından bir süre önce düzenlenen maaş ve promosyon ihalesini en yüksek teklifi vererek kazanan Yapı Kredi Bankası Batman Şubesi ile Batman Belediyesi arasında Belediye Konferans salonunda protokol imzalandı. Batman Belediyesi Personel A.Ş bünyesinde çalışan ve 2075 personeli kapsayan 3 yıl süreyle maaşların yatırılacağı banka ve personele ödenecek promosyon miktarının belirlenmesi amacıyla düzenlenen ihaleyi, 26 bin 250 TL ile en yüksek teklifi veren Yapı Kredi Bankası kazanmıştı. İhale sözleşmesine göre 2024-2027 yıllarını içeren yeni maaş anlaşması kapsamında belediye personellerine ödenecek ilk maaş ile birlikte tek seferde 26 bin 250 TL promosyon ödemesi yapacak’’ denildi.

Editör: Ali Ölmez