Konuya ilişkin öğrenilen detaylar şu şekildeydi; Kılıçdaroğlu, "Halil İbrahim sofrasını genişletmeye çalışıyoruz" açıklamalarını yaparken , İnce ise "İttifaklar olmalı ama bu menfaat ittifakı olmamalı" sözlerini kaydetti.

Adaylıktan çekilmeyeceğini kaydeden İnce, "Siyasette ittifaklar olmalıdır ama menfaat değil ilke ittifakı olmalıdır. Bizim ilkelerimiz nettir. Atatürk'ü tartıştırmayız. Teröre karşı mesafeliyiz. Bu duruştan asla taviz vermeyiz. İlkeler etrafında bu memleketi ayağa kaldırabiliriz. Bu Erdoğan gitmelidir. Bu Erdoğan yorgundur, kibirlidir. Akla, bilime, hukuka inanmamaktadır. 5 dakika dahi bu ülkeyi yönetmemelidir. Sayın Genel Başkan'a teşekkür ediyoruz." sözlerini kaydetti.

Kılıçdaroğlu ise; "Bizi kabul ettiği için teşekkür ederim. Doğal olarak deprem bölgesi olmak üzere pek çok sorunu görüştük. Yaşanan sorunlarla ilgili çözümleri de ifade ettik. Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. Sorunları masaya yatırmak, çözümler üretmek benim ve Sayın İnce'nin görevi" şeklinde açıklama yaptı.