Talas Belediyesi engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için projeler üretmeye devam ediyor. 1 Şubat'tan itibaren hizmet vermeye başlayan ''Engelli Araçları Bakım Onarım Ünitesi''nde engelli vatandaşlara ait araçların bakım ve onarım çalışması g

Talas Belediyesi engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için projeler üretmeye devam ediyor. 1 Şubat'tan itibaren hizmet vermeye başlayan ''Engelli Araçları Bakım Onarım Ünitesi''nde engelli vatandaşlara ait araçların bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriliyor. Bugüne kadar 49 akülü aracın ve tekerlekli sandalyenin onarımın yapıldığını belirten Başkan Mustafa Yalçın, ''Engelli vatandaşlarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz'' dedi.


Arıza yapan akülü araçları veya tekerlekli sandalyeleri için Talas Belediyesi’nin 0352 503 12 51 veya 0534 377 85 55 numaralı telefonunu arayan vatandaşların engelli araçları evlerinden alınarak bakım ve onarım için atölyeye getiriliyor. Burada bakımdan geçirilen ve aksayan parçaları yenilenen araçlar, yine belediye imkânlarıyla vatandaşın evine teslim ediliyor. 


“HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN ÇABA SARFEDİYORUZ”

Çelik: “Kamuda çalışan işçilerin yemek ücretlerinde yapılan düzenlemeyi önemli buluyoruz” Çelik: “Kamuda çalışan işçilerin yemek ücretlerinde yapılan düzenlemeyi önemli buluyoruz”


Önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, engellilerin yaşam koşullarını kolaylaştırabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “1 Şubat’ta hizmete açtığımız Engelli Araçları Bakım ve Onarım Ünitesinde bugüne kadar toplam 49 akülü aracın ve tekerlekli sandalyenin bakım ve onarımı yaptık. Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak ve onları sürekli hayatın içinde tutmak için yoğun gayret sarf ediyoruz. Bu proje ile bunu bir nebze de olsa başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 
Başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere her kesimden büyük takdir gören bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında maddi durumu elverişli olmayan engellilerden ücret de alınmıyor.