Videodaki sözleri sonrasında gündemde yer alan Diamond Tema hakkında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç son dakika açıklaması yaptı. Tutuklanması yönünde istemlerin olduğu Diamond Tema için yakalama kararı çıkarıldığını duyurdu.

Diamond Tema Yakalama Kararı Çıkarıldı

Bakan Tunç X’ten yaptığı açıklamada “Yer6 adlı sosyal medya hesabında paylaşılan video içeriğinde Peygamberimizle ilgili kullanılan hakaret içerikli, çirkin ve provokatif ifadeler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan, paylaşımın yapılmasının ardından derhal 16.06.2024 tarihinde resen soruşturma başlatılmış olup, şüpheli Diamant Tema’nın yurtdışında olması nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır. İslam dini ve sevgili Peygamberimizle ilgili kullanılan tahrik edici, çirkin ve provokatif ifadeler asla kabul edilemez.  Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir.” dedi.

Diamond Tema ise bugün yaptığı paylaşımda Arnavutluk’ta olduğunu ve kelepçeli fotoğraflarının basında yer almasını istemediğini söylemişti.

Editör: Hakan Yılmaz