Türk Silahlı Kuvvetlerinden Son dakika açıklaması geldi; tank isabet aldı 5 asker şehit oldu. TSK’dan Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin bir son dakika haberi geldi. Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde harekata katılan bir tanka PKK/KCK/PYD-YPG ve İŞİD terör örgütü tarafından askerimize saldırı düzenlendi.

Baki Ersoy: Seni kırmamak adına elimizden geleni yaparız Baki Ersoy: Seni kırmamak adına elimizden geleni yaparız

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada ‘’Saldırı neticesinde isabet alan tankta bulunan 5 kahraman silah arkadaşımız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur’’ denildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan son dakika yazılı açıklamada Şunlar yazıldı; ‘’Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesine PKK/KCK/PYD/-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet alan tank civarında bulunan bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, hayati tehlikesi olmayacak şekilde bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimiz Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman arkadaşımıza şifalar dileriz’’ denildi.

TSK’dan ikinci yazılı acıkama geldi. Yapılan yazılı açıklamada; Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, terör örgütleri tarafından gerçekleştirilen saldırıda isabet alan tankta bulunan beş kahraman silah arkadaşımız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz’’ denildi.