Kayseri'de henüz 6 yaşında olan kız çocuğu, sara hastalığı nedeni ile üfürükçü bir şahısa götürüldü! Çocuğun ilerleyen günlerde anlattıkları kan dondurdu. Mahkemeye çıkan şahısa 20 yıl ceza verildi!

Mehmet Özhaseki bir daha aday olmayabilir Mehmet Özhaseki bir daha aday olmayabilir

Kayseri'de henüz 6 yaşında olan kız çocuğu, sara hastalığı nedeni ile üfürükçü bir şahısa götürüldü! Çocuğun ilerleyen günlerde anlattıkları kan dondurdu. Mahkemeye çıkan şahısa 20 yıl ceza verildi! 

İddiaya göre, Eylül ayında meydana gelen olayda sara hastası olan A.K. isimli 6 yaşındaki kız çocuğun tedavisi için ailesi, 38 yaşındaki A.E. isimli üfürükçü sahte hocaya götürdü. İddiaya göre kızın anne ve babasını dışarı çıkaran şüpheli A.E. mağdur kız A.K.’nin gözlerini bağladı. Kızın (BU AYRINTIYI BİZİM İÇİMİZ KALDIRMADI, ÇOCUKLARINDA OKUDUĞUNU DÜŞEREK YAYINLAYAMADIK), yere tükürerek, yaşadığı olayı ailesine anlattı. Şikayet üzerine polis ekipleri i A.E.’yi yakaladı. A.E. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BAKANLIK AVUKATI DA DURUŞMAYA KATILDI

Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık A.E.(38) ile mağdur kızın şikayetçi babası S.K. ve avukatlar hazır bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kayseri İl Müdürlüğü vekili de duruşmaya müdahil olurken, mağdur kız A.K.(6) ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmaya gelmeyen mağdur kız A.K.’nin önceki celse Adalet Bakanlığı tarafından çocukların kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri için hayata geçirilen Adli Görüşme Odası’ndan ifade verdiği öğrenildi.  Mağdur kızın şikayetçi babası S.K. ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kayseri İl Müdürlüğü vekili, sanığın cezalandırılmasını talep ettiler.

Emniyet’te ve savcılıkta suçunu itiraf ettiği öğrenilen ancak mahkemede inkar eden sanık A.E. üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek beraatını ve tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık A.E.’ye ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 20 yıl hapis cezası vererek, herhangi bir indirim maddesi uygulamadı. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti.