Devlet, halkın gereksinimlerine yönelik çeşitli destek ödemelerini PTT aracılığıyla sunmaktadır. Bu çerçevede, 5 bin TL tutarındaki devlet yardımı da yine PTT vasıtasıyla halka dağıtılmaktadır. Belli koşullara bağlı olarak gerçekleştirilecek bu ödemeden 5 milyonun üzerinde vatandaş yararlanabilecektir.

PTT Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ödeme için başvurular oldukça kolaydır. Vatandaşlar, en yakın PTT şubesine giderek sadece T.C. kimlikleriyle başvuruda bulunabilirler. Ayrıca, SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) aracılığıyla da bizzat T.C. kimlikleriyle başvurabilirler. PTT veya SYDV'nin ikametgahı bulunmayan vatandaşlar ise online olarak e-Devlet platformu üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Milyonlara Karşılıksız 5000 Tl Ödeme YapacakPTT'den 5.000 TL Nakdi Yardım Başvuru ve Koşullar

PTT'den alınacak olan 5.000 TL nakdi yardım için tek gereken şart, sosyal yardım alma ve işsizlik kriterlerine uymaktır. Ancak, yardım ödemeleri belirli durumlarda kesilebilir. Örneğin, iş bulunması durumunda ödemeler sona erer. İşsiz ve maddi sıkıntı içinde olanlar, gelir tespiti yapıldıktan sonra yardım alabilirler.