Uyuşturucu maddesini saklamak için her türlü yola başvuran suçlular bu defa başka bir saklama yöntemiyle herkesi şaşkına çevirdi. Bu defa da pirinçlerin içine gizlenmiş bir şekilde uyuşturucu maddesi yakalandı.

Melik Mehmet Gazi kabri başında anıldı Melik Mehmet Gazi kabri başında anıldı

Ele geçirilen uyuşturucuların yeri bu defa da Kayseri’ de yakalandı. Kayseri’ de polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda, pirinçlerin içine gizlenmiş yaklaşık olarak 600 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Polis ekipleri tarafından yakalanmaması için her türlü fikri deneyen satıcılar yakalandı. Yakalanan şahıs polis ekiplerini şaşırttı. Olay ile ilgili edinilen bilgilere göre Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda yakalanan kişinin 22 yaşındaki A.Y. olduğu öğrenildi. A.Y. isimli şahısın arabasında polis ekipleri tarafından pirinç torbası bulundu. Polis ekiplerinin araca yaptığı aramada pirinç torbasının içinde bulunan pirinçlerin arasına gizlenmiş bir şekilde yaklaşık olarak 600 gram uyuşturucu maddesi olan metamfetamin maddesini yakaladılar. Polis ekipleri tarafından şubeye götürüldü.

Zanlı olan E.Y. hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan işlem yapıldığı bilgisi öğrenildi. Uyuşturucu Madde Ticareti yapan kişileri yakalamak amacıyla operasyonların hız kesmeden devam edeceği bilgisi geldi. Haklarında soruşturma açılan kişilerin adliyeye sevk edileceği söylendi.