Kadir Topbaş’ın istifa sürecini anlatan Özhaseki ‘’ Kadir Bey Bismillha deyip istifayı imzaladı.’’ dedi. Çevre ve Şehircilik bakanı olan Mehmet Özhaseki  uzun süredir İstanbul Büyük şehir Belediye başkanlığı yapan ve 13 yıldır koltuğunu kimseye kaptırmay

81 ekip ve 270 personelle 35 adrese eş zamanlı operasyon! 81 ekip ve 270 personelle 35 adrese eş zamanlı operasyon!

 Kadir Topbaş’ın istifa sürecini anlatan Özhaseki ‘’ Kadir Bey Bismillha deyip istifayı imzaladı.’’ dedi. Çevre ve Şehircilik bakanı olan Mehmet Özhaseki  uzun süredir İstanbul Büyük şehir Belediye başkanlığı yapan ve 13 yıldır koltuğunu kimseye kaptırmayan Kadir Topbaş’ın başkanlıktan istifa etmesini ‘’ Kadir Bey Bismillah diyerek istifasını imzaladı, bu kadar basit.’’ diyerek açıklama yaptı.

Kayseri ‘de Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı toplantısına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı  Mehmet Özhaseki sürekli aynı soru yöneltilmiş olacakki sorulardan sıkılarak gazeticelere Kadir Topbaşın istifası ile ilgili açıkalamayı yaparak yöneltilen soruların cevabını verdi. Mehmet Özhaseki ‘’ Bismillah dedi, istifasını yazdı ve verdi. Bu kadar basit. O makamlar şahıslara kaim değil. Oralar hizmet yeri, parti bugün birisini aday gösterir. Partinin amacı insanlara en iyi şekilde hizmet etmektir. Partiler zaten hizmeti hedeflerse seçildik diyebilirller. Ben alınan kararlara saygı duyulması görüşünü her fırsatta beyan ediyorum. Nihayetinde ben de bir Bakanım elimden geleni yapıyorum. Partim Sayın Genel Başkanımız çalışmamdan memnun değilse bir tek tebessümü yeter.’’ şeklinde ifade etti.