Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde, iş insanı Mustafa Boydak’ın talimatı ile bankada bulunan 2 milyon 698 bin TL’yi 11 farklı kişinin hesabına Bankacılık Kanunu’na aykırı şekilde havale edildiği belirlendi. Aralarında Mustafa Boydak’ın da bulunduğu 4 kişi hakkında ’5411 sayılı Bankacılık Kanunu’na muhalefet’ suçundan dava açıldı. Bugün Kayseri Adalet Sarayı 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanıklar Mustafa Boydak, S.B., M.B., ve H.M.A. katılmazken, avukatları hazır bulundu. Duruşmaya ayrıca, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu avukatları da katıldı.

Ceza istendi

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, sanıklara ’gerçeğe aykırı muhasebeleştirmeye iştirak’, ayrıca Mustafa Boydak için de ’suça azmettirme’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilmesini istedi.

Kayseri OSB yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri milletvekillerini Ankara’da ziyaret etti Kayseri OSB yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri milletvekillerini Ankara’da ziyaret etti

Duruşma ertelendi

Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının savunma yapmak için süre istemesinden dolayı duruşmayı ileri bir tarihe ertelendi.