Kayseri'nin Kocasinan İlçesine bağlı Molu Mahallesi'nde sokak hayvanlarını besleyen öğrencilere sözlü ve fiziksel şiddet uygulandı.

Kayseri'nin Molu Mahallesinde yaklaşık 21 yıldır faaliyet gösteren köpek barınma evinde, 24 bin metrekare alanda çeşitli kazalarda yaralanan, sokakta aç kalan, soğuktan etkilenen veya sahibince terk edilen köpeklerle tehlikeli ırk köpeklere hizmet veriliyor. 

Molu Mahallesinde bulunan köpek bakım evinde tedavisi yapılan köpekler doğal ortamları denilen sokaklara yeniden bırakıldığında mahalleli tarafından tepkilere neden oluyor. Pek çok vatandaş belediye tarafından açılmış olan geçici hayvan barınaklarının mahallelerinde olmasını istemiyor. 

HAYVANSEVERLER SALDIRIYA UĞRADI 

Molu Mahallesinde sokakta yaşayan köpek sayısı gün geçtikçe artmaya başladı. Hayvan severler sokakta zor şartlarda yaşayan ve aç kalarak ölme tehlikesiyle baş başa kalan köpekleri beslemek için bugün Molu mahallesinde besleme çalışması yaparken saldırıya uğradılar.

Araçtan şüphelendiler arama yaptılar, uyuşturucu bulundu Araçtan şüphelendiler arama yaptılar, uyuşturucu bulundu

Çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu yardımsever grubun yanına yaklaşan bir araçta bulunan 2 şahıs , öğrencileri darp ederek sözlü tehditte bulunup olay yerinden uzaklaştı. Öğrencilerin görüntü almasını engellemek için telefonlarını kıran ve öğrencileri darp eden şahıslardan yardımseverler şikayetçi oldular. 

Konuyla ilgili KAYHAKDER' den yapılan yazılı açıklamada ;''  Molu köyü girişinde besleme yapan gönüllülere saldırdılar .Dernek olarak gerekli şikayetlerimiz yaptık . Kayseri Valisi Gökmen Çiçek gerekli talimatı vererek olay ile bizzat ilgileniyor '' ifadelerine yer verildi.

Sosyal medyada paylaşılan saldırı görüntülerine Türkiye'nin dört bir yanından hayvan severlerden tepkiler gelmeye başladı.

Kayseri'de köpek barınma evleri olduğu halde neden bu kadar çok sayıda köpek halen sokaklarda ?

Şunu unutmayalım !

Hayvanlar bir eşya değildir  !

Hayvanlar insanların eğlence aracı değildir ! Onlarında duyguları var. Onlarında yaşama hakkı var !

Hayvanların yaşama , barınma, beslenme hakkını elinden alan yada almaya yeltenenlerin kanunlar önünde hesap vererek cezalandırılması gerekir.