14 Mayıs milletvekilliği seçimlerinde CHP'den milletvekili seçilen Aşkın Genç ile Mahmur Arıkan, İYİ Parti'den milletvekili seçilen Dursun Ataş mazbatalarını aldı. Mazbatasını alarak açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Aşkın Genç Kayseri'deki oylarını yüzde 50 artırdıklarını kaydederek; "Atanmamızla birlikte geldik, çalışmalarımıza son hız devam ettik. Türkiye'deki en önemli başarılardan bir tanesi Kayseri'dir. Buna emek veren her bir kardeşimi kutluyorum" dedi.

Motorine Bu Gece Bir Zam Daha Geliyor! Motorine Bu Gece Bir Zam Daha Geliyor!

CHP Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan ise, en iyi şekilde hizmet etme gayreti içerisinde olacaklarını ifade ederek; "Verimli bir süreç yaşadık. Kayseri'de siyasete bu güne kadar olan ama eksik olduğunu düşündüğümüz sevgiyi getirme gayreti gösterdik. Bundan dolayı Millet İttifakı bileşenleri 6 siyasi partinin yöneticilerine, seçmenlerine teşekkür etmek istiyorum. Şehrimiz, ülkemiz kutuplaşmadan çok yoruldu. Hep şunu söyledik; 'hiçbir zaman geren tarafta olmayacağız' dedik. Hiçbir zaman siyasi rantın değil halka nasıl hizmet edilirin peşinde olacağız. Şehrimize, ülkemize en güzel hizmetleri yapacağımızı ümit ediyorum" şeklinde konuştu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş ise tüm Kayserilinin vekili olacaklarını söylediği açıklamasında; “Hemşerilerimin hepsini sandığa davet ediyorum. Vatanını seven herkesin oy vermesi gerektiğini düşünüyorum. 28'indeki seçimin de huzur ve güven içerisinde tamamlanmasını ümit ediyorum. Tüm Kayserililere bize gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Ne şartlarda olursa olsun 1 buçuk milyon Kayserilinin vekili olacağımı bir kez daha ifade ediyorum" diye konuştu.