Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Millet Bahçesi'ne 700 milyon liralık cami yapılacağı duyuruldu. Temel atılması bile 75 milyon liraya mal olacak cami tartışma yarattı. KAYMÜDER Başkanı Göker Gözütok ihaleye katılmayacaklarını açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre 13 bin metrekarelik alanda yapılacak olan caminin temeli için ihaleye katılacak firmaların 19 bin 300 metreküp beton, bin 765 ton demir ve 100 bin metreküp kazı ve naklinin yapılması için teklif vermesi istendi. Duyuruda temel atma maliyetinin 75 milyon TL civarında olduğu açıklandı. 240 gün içerisinde tamamlanması planlanan caminin toplam maliyeti ise 700 milyon liraya ulaşacak. 

Tütün tespit köpeği ’Yolcu’ 400 paket sigara yakalattı Tütün tespit köpeği ’Yolcu’ 400 paket sigara yakalattı

Kayseri Kamu Müteahhitleri Derneği (KAYMÜDER) Başkanı Göker Gözütok, ''Bu ekonomide, ortada bu kadar yarım iş varken, bu kadar bekleyen iş varken olmasa da olur bu dönemde. Paramız olunca yaptıralım onu. Hele bir ekonomimiz düzelsin. Tabii bize düşmez, büyüklerimiz yapın diyorsa yapsınlar, ama biz o sebepten dolayı girmeyi düşünmüyoruz'' ifadelerini kullandı. 

''700 milyon liralık cami'' haberi kayserihaberler.com okuyucuları arasında da tartışma yarattı.