Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapan Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, görüşme sonrasında farklı iddialar ile gündeme gelmişti. Hakkında çıkan iddialar arasında en çok konuşulan ise Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıklamaları oldu. Akşener’in ofis açtığını, yargıya intikal eden bir konu hakkında talepte bulunduğuna yönelik çeşitli iddiaları gündeme getiren Gazeteci Saymaz’ın bu açıklamaların Akşener’den yalanlama geldi.

Meral Akşener: İddialar Gerçek Dışı

Hakkında çıkan tüm iddiaları yalanlayan ve bu iddiaları gerçek dışı olarak tanımlayan Akşener, konuyla ilgili yargı sürecini de başlatacağını duyurdu.

Aksener

Akşener açıklamasında "5 Haziran 2024 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanı ile yapmış olduğumuz görüşme sonrasında doğru, tarafsız, şeffaf ve sorumlu davranma etiğinden uzak bir kısım gazetesi tarafından ortaya atılan iddiaları ve görüşme üzerinden medyaya yansıyan asılsız haberleri büyük bir şaşkınlık ve üzüntü ile takip ediyorum. İsmail Saymaz'ın ifadelerindeki şahsıma yöneltilen iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Bugüne kadar herhangi bir iş insanı veya başka bir kişi adına, yargıya intikal etmiş bir konuda hiç kimseden açık veya örtülü bir talebim olmamıştır. Türkiye'nin herhangi bir yerinde herhangi bir amaçla ofis açmadım. İddialar gerçek dışıdır. En kısa zamanda hukuki yollara başvuracağımın da bu vesileyle bilinmesini isterim." dedi.

Editör: Hakan Yılmaz