Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket Partisi’nde istifa depremi. Partinin İl Başkanı Kubilay Söyler başta olmak üzere il ve ilçe yönetimlerinde istifaların yaşandığı ifade edildi.

Emekli Tümamiral Yaycı: "FETÖ din kılıfı içerisinde bir terör ve casusluk örgütüdür" Emekli Tümamiral Yaycı: "FETÖ din kılıfı içerisinde bir terör ve casusluk örgütüdür"

Partinin İl Başkanı Kubilay Söyler'in, yaklaşık 200 kişinin partiden istifa ettiğini belirtiği öğrenildi. Söyler, şu an için başka bir partiye geçmeyeceklerini  de söyledi. Diğer yandan bazı parti üyeleri, yaşanan bir olayın ardından yapılan saygısızlık yüzünden partiden istifa ettiklerini ifade ederken, İl Başkanı Kubilay Söyler’in, “Partiye zarar vermemek için istifa detayları hakkında konuşmak istemiyorum” dediği öğrenildi. 

Memleket Partisi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Memleket Partisi, parti meclis üyesi Şeref Albeniz'in, Anıtkabir ziyareti esnasında İl Başkanımız Syn. Kubilay Söyler'e yapmış olduğu saygısızlığı İl, ilçe Yönetimleri ve Başkanlıkları olarak şahsımıza yapılmış bir saygısızlık olduğunu kabul edip istifamızı sunarız.