Melikgazi Belediyesi, Köy Pazarı kayıtlarının 25 Haziran Salı günü başlayıp 28 Haziran Cuma günü saat 16:00'a kadar süreceğini duyurdu. Başvuruların tamamlanmasının ardından 3-4 Temmuz tarihlerinde kura çekimi yapılacak.

Melikgazi Belediyesi Köy Pazarı Kayıtları 25 Haziran'da Başlıyor

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, vatandaşların sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmasını sağlamak ve çiftçilerin ürünlerini sunabileceği bir alan oluşturmak için çalışmaların başladığını belirtti. Palancıoğlu, "Üretimi yaşatmaya devam etmeliyiz. Çiftçilerimizin ürünlerini tarladan direkt olarak vatandaşlarımıza sunduğu Köy Pazarı uygulamamız hemşehrilerimiz tarafından çok sevildi. Bu pazar sayesinde hem üreticilerimize destek oluyor hem de halkımızı temiz ve organik gıdayla buluşturuyoruz. Taze ve doğal ürünlerin satıldığı Köy Pazarı uygulamamıza bu yıl da devam edeceğiz" dedi.

Köy Pazarı'nda yer almak isteyen üreticilerin İlçe Tarım Müdürlüğü’nden alacakları çiftçi kayıt sistem (ÇKS) belgesi, bir adet fotoğraf ve bir adet kimlik fotokopisiyle birlikte Melikgazi Belediyesi Ek Hizmet Binası Zabıta Amirliği'ne başvurması gerektiğini belirten Palancıoğlu, "Başvurular tamamlandıktan sonra pazarımızda yer alacak üreticilerin belirlenmesi için 3-4 Temmuz tarihlerinde kura çekimi düzenleyeceğiz. 8 Temmuz Pazartesi tarihinde Köy Pazarılarımızı açacağız. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 0 352 252 18 90 numaralı hattımızla irtibata geçebilir. Doğal, taze, organik ürünlere ulaşmak isteyen ve üreticilerimize destek olmak isteyen tüm hemşehrilerimi Köy Pazarına bekliyorum" şeklinde konuştu.

Editör: Osman Baytekin