7 aracın lastiğini patlattı, ‘sanki adam öldürdük’ dedi 7 aracın lastiğini patlattı, ‘sanki adam öldürdük’ dedi

Melikgazi Belediyesi’ne ait Geri Dönüşüm tesislerinde Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nin evsel katı atıkları değerlendirilecek. Mimarsinan Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Melikgazi Belediyesi’nin yapmış olduğu anlaşmaya göre evsel atıklar geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılacak. Evsel atıkların hammadde olarak kullanılacağını söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, ‘’Hem çevreye hem ekonomiye katkı sağlayacağız’’ dedi.

Mimarsinan Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile Melikgazi Belediyesi arasında yapılan anlaşma ile atıkların geri dönüşümle ekonomiye kazandırılacağını ifade eden MelikgaziBelediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu,“Melikgazi Belediyesi geri dönüşüm tesislerimiz ile hem atıkları toplayıp ekonomiye kazandırıyoruz, hem de hammadde girişi sağlayarak doğal kaynaklarımızı koruyoruz. Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile yapılan protokol ile bundan böyle bu sanayi bölgesinin evsel atıklarını biz toplayacağız. Tesislerimiz de ayrıştırarak tekrar hammadde olarak kullanımını sağlayacağız. Böylece çevreye ve ekonomiye katkı sağlayacağız.”dedi.

Başkan Dr.Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesince atıkların toplanarak ayrıştırılmasının referans gösterildiğini ve birçok belediye yetkilileri ve üniversitenin ilgili bölümlerince incelendiğini ve gezildiğini söyledi.