Masterchef’te sağ elinin parmaklarını kaybeden bir yarışmacının katılması Mehmet Yalçınkaya’nın hayatıyla ilgili farklı bir gerçeğin ortaya çıkmasına neden oldu. Herkesin “Masterchef Mehmet Şef’in eline ne oldu?” diyerek sorduğu konuda Mehmet Şef, Türkiye’deki bir yanlış duruma açıklık getirdi.

Masterchef Mehmet Şefin Eline Ne Oldu? Kıyma Makinesi Diyorlar

Sözlerine Türkiye’de gerçeğin bilinmediğini, herkesin kıyma makinesi olarak söylediğini belirten Mehmet Yalçınkaya, bu durumun gerçek olmadığını söyledi. Küçük yaşlarda sokakta 2 arkadaşlarıyla oyun oynarken yaşadığı kaza sonrasında el parmaklarını kaybettiğini belirten Mehmet Yalçınkaya, açıklamalarıyla herkesi duygulandırdı. Sol elinin üç parmağını kaybeden Mehmet Şef, açıklamalarıyla yarışmacıya destek oldu.

Masterchef Mehmet Sef (1)

Şef Mehmet Yalçınkaya eline ne olduğuyla ilgili “11 yaşından itibaren bulaşıkhanede başladım. Hiç kimse aşçı olamaz dedi. Bıçağı tutamaz. Tabağı tutamaz dedi. Böyle acımasızlıklar var. Sen hırslanıyorsun ve daha çok yapmaya çalışıyorsun. Bu çocuktan aşçı olmaz dendi. Bu bana her zaman için hırs ve bir tutunma verdi. Mutfağa geçtim. Mutfakta da herkesten daha fazla çalışarak bu işte ilerleme zorunluluğum vardı. Çok seviyordum. İlerledim. Türkiye’nin en büyük tesislerinde şeflik yaptım. Uluslararası düzeyde birçok yarışmaya katıldım. Şu anda da mesleğimde iyi bir yerdeyim. Devam ediyorum.  2 tane çocuklarımın dövmeleri benim elim. Senin bu halini sevenler de olacaktır. Dövmeyi yaptırmışlar. Etkilenir miyim diye 1 sene sonra gösterdiler. Somer ve Danilo eti her zaman birisi keser. Bana çaktırmazlar. Türkiye’nin en büyük TV kanallarından birisi benim elimin böyle olduğunu bilerek buraya jüri yaptı. Bu iki arkadaşım elimle ilgili  hiçbir şey konuşmadı. Sormadılar. Bence her şeyi bırakıyorsun hayata sarılmaya devam ediyorsun. “ dedi.

Editör: Hakan Yılmaz