Kayseri'de Melikgazi ilçesi Anadolu imam hatip lisesinde okuyan 17 yaşındaki Suriye uyruklu kız B.E., ağabeyi tarafından sürekli tecavüze uğradığını sınıf arkadaşlarına anlattı. Olayın okulda duyulmasının ardından okul müdürü durumu polis ekiplerine anlat

 Kayseri'de Melikgazi ilçesi Anadolu imam hatip lisesinde okuyan 17 yaşındaki Suriye uyruklu kız B.E., ağabeyi tarafından sürekli tecavüze uğradığını sınıf arkadaşlarına anlattı. Olayın okulda duyulmasının ardından okul müdürü durumu polis ekiplerine anlattı! Harekete geçen polis ekipleri ağabeyi göz altına alırken, kız çocuğunu da devlet korumasına aldı.

Kayseri'de bayraklar yarıya indirildi Kayseri'de bayraklar yarıya indirildi

 İddiaya göre, Melikgazi ilçesinde bir kız Anadolu imam hatip lisesinde okuyan B.E. isimli Suriye uyruklu kız çocuğu evde yaşadığı iğrenç duruma daha fazla dayanamayarak, arkadaşlarına evde sürekli ağabeyi tarafından cinsel istismara maruz kaldığını, anne ve babasının da bu duruma göz yumduğunu anlattı. Kızın arkadaşlarının da okul yöneticilerine durumu bildirmesinin ardından polis ekipleri okula çağrıldı.

Polis ekipleri tarafından kız çocuğu ifadesinin alınmasının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğü korumasına alınırken, polis ekipleri B.E. isimli kızın şüpheli ağabeyi A.İ.E.’yi gözaltına aldı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: