Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 7-14 Mayıs Trafik Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte vatandaşlara trafik konusunda bilgilendirme yapılırken, yollarda hedef tahtası olarak kullanılarak kurşunlanan trafik levhaları maliyetiyle beraber sergilendi.

Etkinliğe katılan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, açılan stantları gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Burada farkındalık oluşturmak amacıyla alkol simülasyon gözlüğü takan Vali Çiçek, kaleye şut çekti.

Vali Çiçek, denetimlerin artırılacağını söyleyerek, “Şunu iddialı şekilde söylüyorum. Kayseri’de hem emniyet hem jandarma da trafikçi arkadaşlarımız gerçekten trafik noktasında üst seviyelerde. Buradan servis şoförlerini uyarıyorum. Okul ve fabrika servislerine en ufak tahammülümüz yok. Bu şehrin böyle bir acıya tahammülü yok. En ufak ihmalin ve en ufak eksikliğin gözyaşına bakmayacağız. Bu nettir” dedi.

İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk de, “Her yıl ilimizde 7-14 Mayıs tarihleri Trafik Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu ayda insanlarımızı dikkatini çekmek, trafikte yaşanacak her türlü olaya karşı insanlarımızı bilinçlendirmek amacıyla böyle geniş çağlı etkinlik düzenliyoruz. İnşallah bundan sonra daha az kaza olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.