Gelecek hafta başlayacak olan emekli maaş ödemeleri takip numarasının son rakamına göre SSK ve Bağkur emeklilerinin hesapları yatırılacak. 17-28 Mayıs tarihleri arasında sağlanacak olan maaşlara dair araştırmalar sürerken, bayram ikramiyesi de merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu çerçevede, Kurban Bayramı öncesinde ikramiyelerin hangi tarihte sağlanacağı merak edilirken, önceki bayramlardaki ödeme tarihleri dikkate alınarak Kurban Bayramı ödemesi için tahminler yürütülüyor.

Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Kurban Bayramı 16 Haziran'ta başlayacak 19 Haziran tarihinde sona erecek. Söz konusu bayram öncesinde milyonlarca SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklisine 3000 TL tutarındaki bayram ikramiyesi ödemesi iletilecek. Söz konusu ikramiyelerin hangi tarihte sağlanacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi fakat geçtiğimiz bayramlardaki ödeme tarihleri dikkate alınarak yürütülen tahminlere göre 10 Haziran civarında ikramiyelerin sağlanması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da haziran ayının ilk günlerinde ikramiye ödemelerinin detaylı tarihlerine ilişkin resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınlayacağı duyurular ile kamuoyunu bilgilendireceği düşünülüyor.

Turk Lirasi Emekliiii

Emekli Maaşı 2024 Mayıs Ödemeleri

Kurban Bayramı ikramiyesinin haziran ayının ortalarına doğru yaklaşırken emeklilere verilmesi beklenirken, mayıs ayı emekli maaş ödeme tarihi araştırılıyor. Bu çerçevede, tahsis numarasının son rakamına göre SSK ve Bağkur emeklilerine mayıs ayı maaşlarının iletileceği tarihler şöyle:

SSK Emeklileri İçin
Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17’sinde,
Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18’inde,
Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19’unda,
Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20’sinde,
Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21’sinde,
Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22’sinde,
Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23’ünde,
Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24’ünde,
Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25’inde,
Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26’sında

Bağkur Emekliler İçin
Tahsis numarası son rakamı 9,7 ve 5 olanlar ayın 25’inde,
Tahsis numarası son rakamı 3, 1 olanlar ayın 26’sınde,
Tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27’sinde,
Tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28’inde