Mobilya fabrikasında büyük yangın Mobilya fabrikasında büyük yangın

Saadet Parti’li Arıkan Konuştu. Arıkan, Kudüs Ziyaretindeki gözaltı hakkında bilgi verdi. SP Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan, bir grup Kayseri işadamının Kudüs ziyaretinde Türk bayrağı açmaları ve daha sonra göz altına alındıktan sonra bırakmaları konusuna değinerek, bu olaydan sonra Kudüs’e giden Türklere ve bölgedeki halka yapılan zulümlerin git gide arttığını söyledi.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Arıkan bundan sonra Kudüs’e gidenlerin daha fazla dikkatli davranmaları gerektiğini uyardı. Kayseri’den 18 Ocak’ta Kudüs’e giden MÜSİAD Kayseri Şubesi ekibi, rehberleri Süleyman Borazan öncülüğünde 6 Türk işadamı ve kafilede bulunanlar MÜSİAD Kayseri yazılı döviz ve Türk Bayrağı ile Mescid-i Aksa önünde Cuma namazı kıldılar ardından fotoğraf çektirdi. İsrail Polisi Kayseri Ticaret Odası Başkan Vekili ve aynı zamanda MÜSİAD eski Şube Başkanı Celal Hasnalçacı, Kayseri İmam Hatipliler Derneği (KİMDER) Başkanı Ahmet yurtlu ile iş adamlar: Fatih Çelik, Şaban Andaç, ve Necati Ayrancı’yı göz altına aldı.

Gözaltına alınan isimler yaklaşık olarak 10 saat göz altında kalıp daha sonra Kayseri’ ye geri dönüş yaptı. Kayseri’ye dönüş yaptıktan sonra açıklama yaptılar. Yapılan açıklamada ise ’’Türk bayrağı açtığımız için göz altına alındık. Psikolojik baskı gördük. 15 gün yasağımız var, ancak 1 ay sonra yine gideceğiz’’ yönünde açıklamalarda bulundular. Yaşanan bu olayların ardından 25 Ocak’ta beraberindeki arkadaşlarıyla Kudüs’e giden Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan, dikkat çeken başka bir açıklama daha yaptı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Arıkan, Türk iş adamlarının İsrail’de gözaltına alındığı durum sonrasında bölge halkına ve Kudüs’ü ziyarete giden Türklere çok fazla baskıda bulunduklarını belirtti.