Konya'da gerçekleştirilen polis operasyonları büyük çaplı bir suç ağına yönelik etkili adımlar atarak, kaçakçılık ve tefecilik faaliyetlerine darbe vurdu. Konya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Konya merkezinde bir dizi iş yerine, ikamete ve araca yönelik operasyonlar düzenledi. Bu operasyonlar neticesinde 7 bin 360 paket gümrük kaçağı sigara, 233 bin adet boş makaron, 481 adet elektronik sigara likiti, 31 adet cep telefonu, 242 adet elektronik sigara, 521 adet elektronik sigara yedek parçası, 130 adet TAPDK bandrolü, 100 kilogram tütün ve 1 adet sigara dolum makinesi gibi kaçak ürünler ele geçirildi.

Konya'da 7 Bin 360 Paket Gümrük Kaçağı Sigara Ele Geçirildi

Operasyonlar sırasında yakalanan 8 şüpheli hakkında yasal işlem başlatılırken, ele geçirilen kaçak ürünlerin toplam piyasa değerinin 1 milyon 850 bin lira olduğu belirlendi. Bu kaçakçılık faaliyetlerinin önemli bir halka olduğu değerlendirilirken, Konya'da tütün ve sigara kaçakçılığıyla mücadele kapsamında ciddi bir adım atıldığı vurgulandı.

Ayrıca, tefecilik suçundan şüphelenilen iş yerlerine yönelik operasyonlar da gerçekleştirildi. Tefecilik faaliyetlerinden elde edildiği değerlendirilen 176 bin 245 TL nakit para ile tefecilik suçunda kullanıldığı belirlenen 1 adet pos cihazı ve 30 adet kredi kartı ele geçirildi. Bu operasyonlar sonucunda tefecilik suçu işlediği tespit edilen 2 şüpheli gözaltına alındı ve haklarında yasal işlem başlatıldı.