Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenen Sokak Oyunları Şenliği tüm hızıyla devam ediyor. Haftada 2 gün düzenlenen etkinlik son olarak Ahi Evran ve Fevzi Çakmak Mahallelerinde gerçekleştirildi. Çocuklar, geçmişten günümüze gelen oyunlara heyecanla katılarak mutlu anlar yaşadı. Başkan Ahmet Çolakbayrakdar da şenlikte çocuklarla birlikte oyunlara iştirak etti. Okulların açılmasıyla birlikte şenliklerin sona ereceği açıklandı.

Halat çekme, yumurta taşıma ve çuval yarışı ile doyasıya eğlenen çocuklar, sandalye kapmaca oyunuyla da birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Müzikal tadında ve temposu oldukça yüksek oyunların ardından illüzyonist sahne aldı. Birbirinden değişik numaralarla izleyenleri şaşırtan illüzyonist, zaman zaman izleyicileri de sahneye davet ederek interaktif bir gösteri sundu. Özellikle çocuklar, gösterileri büyük bir keyifle izledi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, etkinlik sayesinde unutulmaya yüz tutmuş oyunları gün yüzüne çıkardıklarını ifade ederek; “Çocuklarımızı sanal ortamdan bir nebze olsun uzaklaştırarak gelenek ve göreneklerimizi yansıtan oyunlarla ve gösterilerle buluşturuyoruz. Bu sayede çocuklarımız hem eğlenmenin, hem paylaşmanın hem de yardımlaşmanın önemini kavrıyorlar. Bizler, onların daha huzurlu ve daha mutlu olmaları için geçmişimizin kültürünü günümüzde de yaşatmaya vesile olan etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Etkinlik, Kocasinan Belediyesi Ekipleri’nin yarışmalarda derece elde eden çocuklara çeşitli hediyeler vermesiyle sona erdi.