Kocasinan Belediyesi tarafından Kızılay'a kan bağışında bulunması için teşvik edici adımlar atılmaya devam ediyor. Son olarak Kocasinan Belediyesi çalışanları için kan bağışı alanı kuruldu. Kan bağışının hayat kurtardığına dikkat çeken Başkan Ahmet Çolakb

81 ekip ve 270 personelle 35 adrese eş zamanlı operasyon! 81 ekip ve 270 personelle 35 adrese eş zamanlı operasyon!

Kocasinan Belediyesi tarafından Kızılay'a kan bağışında bulunması için teşvik edici adımlar atılmaya devam ediyor. Son olarak Kocasinan Belediyesi çalışanları için kan bağışı alanı kuruldu. Kan bağışının hayat kurtardığına dikkat çeken Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, ''Toplumda kan bağışının önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için adımlar atıyoruz. Personelimize yoğun ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum'' diye konuştu.


Kan bağışlamanın hem sosyal sorumluluk hem de hayati bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Türk Kızılay’ının başlattığı projelere katkı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.  Kaynağı sadece insan olan ve başka bir yolla temini mümkün olamayan kan ihtiyacını karşılamanın yolu, gönüllü bağışlardan geçmektedir. Bu açıdan Kocasinan ailesi olarak, bu tür programları vesile bilip, hayırlı işlere imza atmaya çalışıyoruz. Bir tek hayatın dahi kurtulmasına vesile olabilirsek ne mutlu bizlere.  Bu farkındalığın oluşmasına katkı sunan Kızılay başta olmak üzere personelime teşekkür ediyorum. Sağlıklı olan herkesi kan bağışlamasına davet ediyorum.” diye konuştu.


Belediye hizmet binasında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına belediye çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Genel sağlık kontrolünden geçirildikten sonra kan vermeye elverişli olan belediye çalışanları kan bağışında bulundu.


Kan bağışlayan çalışanlar ise, başkalarının hayatını kurtarmaya umut olmanın yanı sıra sağlıklarını güçlendirmenin huzur ve mutluluğunu birlikte yaşadıklarını belirterek, sağlık durumu yerinde olan herkesi kan bağışında bulunmaya davet ettiler.