Kocasinan Belediyesi çalışanları tarafından Kızılay’a kan bağışı yapıldı. Kan bağışının önemine dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ''Bir tek hayatın dahi kurtulmasına vesile olabilirsek ne mutlu bizlere'' dedi.

Kan bağışlamanın hem sosyal sorumluluk hem de hayati bir ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar; “Türk Kızılay’ının başlattığı projelere katkı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kaynağı sadece insan olan ve başka bir yolla temini mümkün olamayan kan ihtiyacını karşılamanın yolu, gönüllü bağışlardan geçmektedir. Bu açıdan Kocasinan ailesi olarak, bu tür programları vesile bilip, hayırlı işlere imza atmaya çalışıyoruz. Bir tek hayatın dahi kurtulmasına vesile olabilirsek ne mutlu bizlere. Bu farkındalığın oluşmasına katkı sunan Kızılay başta olmak üzere personelime teşekkür ediyorum. Sağlıklı olan herkesi kan bağışlamasına davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Belediye hizmet binasında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına belediye çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Genel sağlık kontrolünden geçirildikten sonra kan vermeye elverişli olan belediye çalışanları, kan bağışında bulundu.

Narkotik Şube'den uyuşturucu operasyonu Narkotik Şube'den uyuşturucu operasyonu

Kan bağışlayan çalışanlar ise, başkalarının hayatını kurtarmaya umut olmanın yanı sıra sağlıklarını güçlendirmenin huzur ve mutluluğunu birlikte yaşadıklarını belirterek, sağlık durumu yerinde olan herkesi kan bağışında bulunmaya davet etti.