Yeşilhisar’da 36 farkla Halit Taşyapan yeniden kazandı Yeşilhisar’da 36 farkla Halit Taşyapan yeniden kazandı

Keskin; "Erzincan’da yaşanan acı olayda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.
Maalesef ülkemizde her konuda yeterli tedbirler alınmadığında ve bir felaketle karşılaştığımızda “ kader” olarak geçiştirilmeye çalışılıyor.
Yetkililer herhangi bir olumsuzluk yaşanabilecek durumlarda hep “gerekli tedbirleri alıyoruz” veya “korkulacak bir durum yok kontrolümüz altında” gibi cümlelerle kamuoyunu yanıltmaktadırlar.

Bir süre önce Develi‘deki siyanürle altın araması yapan Öksüt madencilikle ilgili açıklamalarda bulunmuştum. Ne yazık ki ne firma yetkililerinden ne de devlet yetkililerinden herhangi kamuoyunu aydınlatacak bir açıklamaya gerek duymadılar. Bu da akıllara soru işaretleri getirmektedir. 

Yoksa bu firma koruma altına mı alındı? 
Yoksa bu firma bazı yerlere sponsor ve yardımlarda bulunup, bunun karşılığında dokunulmazlık mı aldı? Yetkililer neden susuyorlar. Bu yardım ve sponsorluklardan haberleri var mı?
Erzincan’da yaşanan acı felaketten sonra yetkililerce apar topar denetimlere başlandığı duyumlarını alıyoruz. 
Yoksa koruma altına alınan bu firma denetimlerden de mi muaf tutuluyordu? 
Bir telaşla hemen denetim altına neden alındı?
Kamuoyundan saklanan, siyanürün çevreye ve içme suyuna karışma olasılığı var mı? 
Ayrıca Öksüt firmasının saha genişlemesine kimler onay verdi? Bu konularda partimizce Erzincan için oluşturulan komisyonun Öksüt madencilik için devreye girmesi için talepte bulunacağımı kamuoyuna bildirmek istiyorum." ifadelerini kullandı.