Sarı-kırmızılılarda Teknik Direktör Recep Uçar, "Amacımız da rakip kim olursa olsun oyunumuzu geliştirmeye çalışıyoruz. Daha iyi mücadele ortaya koyarak bundan sonraki süreçte her maçtan amacımız puanla dönebilmek. İnşallah arzu ettiğimiz gibi oradan da döneriz" dedi.

Samet Koç: ”Camiamız bu sıkıntıların da üstesinden gelecektir” Samet Koç: ”Camiamız bu sıkıntıların da üstesinden gelecektir”

Süper Lig’de deplasmanda Hatayspor ile karşılaşacak olan Kayserispor’da maçın hazırlıkları aralıksız devam ediyor. Teknik Direktör Recep Uçar yönetiminde kulüp tesislerinde toplanan futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından topla birlikte çalıştı.

"Önümüzdeki 3 maç rotamızı belirleyecek"

Rize galibiyetini değerlendiren Teknik Direktör Recep Uçar, "Bizim için milli maç arası sonrası Rizespor maçını yeni bir başlangıç olarak görüyorduk. Bunun da farklı nedenleri vardı. Son 3 maçını kazanamayan bir takım olarak Rizespor maçını kazanmak bizim için çok önemliydi. Arzu ettiğimiz gibi iyi bir oyun ve sonuçla ayrıldığımız için mutluyum. İnşallah bundan sonraki 3 maç bizim için çok büyük anlam ifade ediyor. Bizim rotamızı belirleyeceğini düşünüyorum. O anlamda inşallah bunlardan da istediğimiz sonuçları alabilirsek Kayserispor’un önünün daha da açılabileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Hatay deplasmanından puanla dönmek istediklerini vurgulayan Uçar, "Hatayspor, Rizespor gibi benzer özelliklere sahip olan bir takım aslında. Yaş ortalaması Rize ile beraber ligin en genç takımlarından birisi. Sadece kaybettikleri takım Fenerbahçe. 8 haftada kaybetmemeleri belirli tesadüflerle açıklanamaz. Aksine mevcut kalitelerinin bir göstergesi. Bunun farkındayız. Bizim amacımız da rakip kim olursa olsun oyunumuzu geliştirmeye çalışıyoruz. Daha iyi mücadele ortaya koyarak bundan sonraki süreçte her maçtan amacımız puanla dönebilmek. İnşallah arzu ettiğimiz gibi oradan da döneriz" diye konuştu.

Mame Baba Thiam: "Maçın öneminin farkındayız"

Kayserispor’un golcü futbolcusu Mame Baba Thiam 3 gol attığı Rizespor galibiyetinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, Hatayspor maçında da puan için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Futbolcular olarak performanslarını artırarak takımın başarısı için mücadele ettiklerini kaydeden Thiam, "Bundan önceki hafta Ankaragücü’ne 3-0 kaybettiğimiz maç vardı. Onun sonrasında takım halinde bu reaksiyonu göstermemiz bizim adımıza çok önemliydi. Şükürler olsun ki iyi bir maç çıkardık ve maçı kazanmayı bildik. Çok önemli bir galibiyet. Hatayspor, Fenerbahçe deplasmanında kaybetti. Ama bizim adımıza zor bir maç olacağı kesin. Hatayspor çok iyi bir takım ve kendi sahasında oynayacaklar. Biz de Kayserispor olarak deplasman performansımızı geliştirmek adına bu maça çok iyi hazırlanıyoruz. Maçın öneminin farkındayız. Umarım en iyi performansımızı gösterip başarılı bir skorla döneceğiz. Hocamız çok iyi bir insan, iyi bir karakter. Kayserispor’un başına geldiği dönem kolay bir dönem değildi. Hoca geldiği dönem futbolcular olarak yardım etmek istedik, elimizden geleni sahada göstererek onun yanında olduğumuzu hissettirmek istedik. Sonuçta oyuncular olarak performansımızı artırarak takımın başarısı için mücadele ediyoruz. Bence hocamız da bu yolda bize çok şey katacaktır" ifadelerini kullandı.

Bilal Bayazit: "Zor bir deplasman olacak"

Kaleci Bilal Bayazit ise Hatay’ın zor bir deplasman olduğunu ifade ederek; "Rize maçını kazandığımız için çok mutluyuz. Bizim için önemli bir 3 puandı, takım olarak ihtiyacımız olan bir 3 puandı. Şükür o 3 puanı aldık. Hocamıza alışmaya başlıyoruz, isteklerini yapmaya çalışıyoruz. Yavaş yavaş oturmaya başlıyor. Kendi performansım da iyi gidiyor, böyle devam etmeye çalışacağım. Hatayspor da bu sene çok iyi gidiyor, zor bir deplasman olacak. Biz elimizden geldiği kadar mücadele verip inşallah 3 puanla geri döneriz" şeklinde konuştu.