Kayseri'de uzun süredir akü ve mazot çalınması vatandaşları çileden çıkartmaya yetiyordu. Polis ekipleri yaptıkları uzun süreli ekip çalışmasında akü ve mazot çalan hırsızların izini buldu.

Edinilen bilgiye göre, Kocasinan ilçesine bağlı Himmetdede Mahallesi’nde ve kent merkezinde yol üzerinde park halinde bırakılan araçlardan akü ve mazot hırsızlığının artması sonucu Himmetdede Jandarma Karakolu ekipleri çalışma başlattı. Ekipler, olaya karışan ve hırsızlık suçundan girdikleri cezaevinden yeni çıkan H.G., A.B., ve H.H.K.’yı olay yerinde bıraktıkları ayak izlerinden tespit etti. Şüpheliler tarafından çalınan eşyalar ev ve araçlarında yapılan aramada ele geçirildi. Malzemeler mağdurlar tarafından teşhis edilerek teslim edildi. Ayrıca yapılan çalışmalarda, 12 faili meçhul hırsızlık olayı da aydınlatıldı.

Başkan Büyükkılıç, Çamaşır Yıkama Merkezi’nde incelemelerde bulundu Başkan Büyükkılıç, Çamaşır Yıkama Merkezi’nde incelemelerde bulundu

Gözaltına alınan H.G., A.B. ve H.H.K. doktor kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Aynı zamanda doktor kontrolünden geçirilen şüpheliler, gazetecilere de hakaret etti.