Askerimize 90 araç sürücüsü ile destek. Kayseri’ de sosyal medya üzerinden haberleşerek bir araya gelen 90 araç sürücüsü Mehmetçiğe destek verdi.

Mobilya fabrikasında büyük yangın Mobilya fabrikasında büyük yangın

 90 araç sürücüsü, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’e düzenlediği ‘’Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek için konvoy oluşturarak şehir turu attı. Sürücüler haberleşerek buluştular. Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi otoparkında bir araya gelen sürücüler, Türk bayraklarıyla donattıkları araçları ile Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na hareket etti. Şehirde bir süre dolaşan grup, Zeytin Dalı Harekatı’ nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın, Beşparmak Mahallesi’ ndeki babaevine taziye ziyaretinde bulundular.

 Burada tekbir eşliğinde ‘’Şehitler ölmez, vatan bölünmez.’’ Sloganı atan grup, şehit Muratdağı için dua edip, lokum dağıttı. Konvoya katılanlar ayrıca şehit Muratdağı’nın ismini okuyarak ‘’yoklama’’ yaptı. Grup adına açıklama yapan Mehmet Sağ, terör lanetlemek amacıyla bir araya geldiklerini söyledi. Mehmet Sağ grup adına açıklamada bulundu.

 Mehmet Sağ, terörü lanetlemek amacıyla bir araya gelerek bu konvoyu oluşturduklarını söyledi. Şehitlere her zaman sahip çıkacaklarını belirten Sağ, ‘’Afrin operasyonunu destekliyoruz. Şehit ailelerimizi de desteklemek için buradayız. Ülkemiz ve milletimiz bilsin ki sınıra 500 kilometre uzakta olsak da terörü her yerde lanetliyoruz, devletimizin arkasındayız.’’ Dedi. Aracıyla konvoya katılan başka sürücü Orhan Kök de harekata katılan şehitler ve askerler için buluştuklarını, askerlerin hiçbir zaman yalnız olmadığını vurgulamak için bir araya geldiklerini dile getirdi.