Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehrin merkezine ek olarak kırsal bölgelerde de hizmet çeşitliliğini ve kalitesini artırmaya yönelik kararlı çalışmalarını sürdürüyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Hizmet Çeşitliliğine Yönelik Çalışmalarını Sürdürüyor

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde olduğu gibi ilçelere yönelik vizyon projeleri ve yaşam standardını yükselten faaliyetlere odaklanıyor. Başkan Büyükkılıç, ilçelerin gelişimine katkıda bulunacak yeni dönem projelerini açıklarken, tarım, ulaşım, eğitim, sosyal donatılar ve spor alanlarında yapılacak çalışmalara vurgu yaptı.

Develi ilçesinde yeni ve modern bir ilçe terminali ile otopark ve meydan düzenlemesi projelerinin hayata geçirileceğini belirten Başkan, Yahyalı ilçesinde ise Millet Kıraathanesi'nin yapılacağını duyurdu. Talas Yenidoğan ve Bahçelievler Mahalleleri'ne ise modern pazar yerleri inşa edileceğini söyleyen Büyükkılıç, tarım ve hayvancılık alanında çiftçi ve besicilere yönelik desteklerin süreceğini vurguladı. Tohum desteği, arılı kovan dağıtımı, su desteği gibi desteklerin devam edeceğini ifade etti.

Ulaşım altyapısı çalışmalarının yanı sıra ilçe kütüphaneleri, sosyal donatılar ve spor sahaları gibi önemli projelerin de sürdürüleceğini belirten Başkan, Sarıoğlan ve Pınarbaşı ilçelerine kütüphane yapılacağını, Develi'deki Askerlik Şubesi'nin müze ve kütüphaneye dönüştürüleceğini aktardı. Ayrıca kırsal mahallelere yönelik sıcak asfalt, yol yapımı, köprü ve baskı yapıları gibi altyapı çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Editör: Osman Baytekin